СПОРТ
ХӨГЖИМ
™ watch
Улс төр | 2024-05-21

МАН-аас УИХ-ын 2024 оны сонгуульд ТОЙРОГТ нэр дэвшигчид

Нийтэлсэн
3 долоо хоногийн өмнө


Сурталчилгаа
Нийтэлсэн:   Н.Түвшин
3 долоо хоногийн өмнө

МАН-ын бага хурал өчигдөр шөнө хуралдаж, намаас тойрог болон намын жагсаалтаар нэр дэвшигчдээ тодрууллаа. МАН-аас УИХ-ын 2024 оны сонгуульд тойрогт нэр дэвшигчдийн мэдээллийг хүргэж байна. 

УИХ-ын сонгуулийн I тойрог - Архангай, Өвөрхангай, Баянхонгор аймаг
1. Батмөнхийн Батцэцэг
2. Гочоогийн Ганболд
3. Батсуурийн Даваадалай
4. Гомбожавын Занданшатар
5. Гүрсэдийн Сайханбаяр
6. Дуламдоржийн Тогтохсүрэн
7. Ганзоригийн Тэмүүлэн
8. Аюушийн Цогцэцэг
9. Содномын Чинзориг

УИХ-ын сонгуулийн II тойрог - Говь-Алтай, Завхан, Увс, Ховд аймаг 

1. Дашзэвэгийн Амарбаясгалан
2. Балжиннямын Баярсайхан
3. Сандагийн Бямбацогт
4. Энхбатын Болормаа
5. Батжаргалын Заяабал
6. Загджавын Мэндсайхан
7. Чимэдийн Хүрэлбаатар
8. Цэдэндамбын Цэрэнпунцаг
9. Баттогтохын Чойжилсүрэн
10. Сэрээжавын Энхболд
УИХ-ын сонгуулийн III тойрог - Баян-Өлгий аймаг
1. Тилеуханы Аубакир
2. Зулпайн Батырбек
3. Хажекберын Жангабыл
УИХ-ын сонгуулийн дөрөвдүгээр тойрог буюу Булган, Орхон, Хөвсгөл аймагт:
1. Бат-Өлзийн Бат-Эрдэнэ
2. Жадамбын Бат-Эрдэнэ
3. Дамбын Батлут
4. Батсүхийн Баярмагнай
5. Цэрэнпилийн Даваасүрэн
6. Лхагвын Мөнхбаатар
7. Доржсүрэнгийн Үүрийнтуяа
8. Лувсанцэрэнгийн Энх-Амгалан
УИХ-ын сонгуулийн V тойрог - Дархан-Уул, Сэлэнгэ, Төв аймаг
1. Жигжидийн Батжаргал
2. Гонгорын Дамдинням
3. Болдын Жавхлан
4. Нацагдоржийн Лхагвадорж
5. Сүрэнжавын Лүндэг
6. Дамдинсүрэнгийн Өнөрболор
7. Буяагийн Тулга
8. Чинбатын Ундрам
9. Батчулууны Цогтгэрэл
10. Жадамбын Энхбаяр

УИХ-ын сонгуулийн VI тойрог - Дорнод, Сүхбаатар, Хэнтий аймаг
1. Пүрэв-Очирын Анужин
2. Мягмарсүрэнгийн Бадамсүрэн
3. Мөнгөнцогийн Ганхүлэг
4. Цагаанхүүгийн Идэрбат
5. Ухнаагийн Отгонбаяр
6. Лувсаннамсрайн Оюун-Эрдэнэ
7. Лхагвасүрэнгийн Соронзонболд
УИХ-ын сонгуулийн VII тойрог - Говьсүмбэр, Дорноговь, Дундговь, Өмнөговь аймаг
1. Гомбодоржийн Батсуурь
2. Борхүүгийн Дэлгэрсайхан
3. Өлзийбаярын Золбаяр
4. Гомпилдоогийн Мөнхцэцэг
5. Нанзадын Наранбаатар
6. Батсүхийн Саранчимэг
7. Төмөртогоогийн Энхтүвшин
УИХ-ын сонгуулийн VIII тойрог - Баянзүрх дүүрэг
1. Энхтайваны Бат-Амгалан
2. Нацагийн Баянмөнх
3. Хүрэлбаатарын Булгантуяа
4. Жигжидсүрэнгийн Чинбүрэн
5. Баттөмөрийн Энхбаяр
УИХ-ын сонгуулийн IX тойрог - Баянгол дүүрэг
1. Жамбалын Ганбаатар
2. Хассуурийн Ганхуяг
3. Өлзий-Оршихын Сумъяабаатар
УИХ-ын сонгуулийн X тойрог - Сүхбаатар, Чингэлтэй дүүрэг
1. Отгоншарын Батнайрамдал
2. Нацагдоржийн Батсүмбэрэл
3. Ганзоригийн Дашням
4. Мөнхөөгийн Оюунчимэг
5. Ням-Осорын Учрал
6. Дамдины Цогтбаатар
УИХ-ын сонгуулийн  XI тойрог - Сонгинохайрхан дүүрэг
1. Наранцэцэгийн Алтаншагай
2. Энхбаярын Батшугар
3. Чинбатын Номин
4. Пүрэвжавын Сайнзориг
5. Нямдаваагийн Хүрэлбаатар
УИХ-ын сонгуулийн XII дугаар тойрог - Хан-Уул дүүрэг
1. Жуковын Алдаржавхлан
2. Тогтмолын Мөнхсайхан
3. Лувсандашийн Нинжжамц
УИХ-ын сонгуулийн XIII тойрог - Багануур, Багахангай, Налайх дүүрэг
1. Сайнбуянгийн Амарсайхан
2. Цэндийн Сандаг-Очир

 

Сурталчилгаа


Сэтгэгдэл (0)

Уншигч та сэтгэгдэл бичихдээ бусдын нэр төрд халдахгүй, ёс бус, бүдүүлэг үг хэллэг ашиглахгүй
байж, өөрийн болоод хүний үзэл бодлыг хүндэтгэнэ үү.

© 2019 livetv.mn. Бүх эрх хуулиар хамгаалагдсан.
Мэдээлэл хуулбарлах хориотой.